Ihlamur Çayı Zayıflatır mı? - Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir?

Grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ıhlamurun detoks etkisi yarattığını biliyor muydunuz? Peki ıhlamuru çay olarak tükettiğimizde zayıflatır mı?

Ihlamur Çayı Zayıflatır mı? - Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir?

Ihlamur

Grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ıhlamurun detoks etkisi yarattığını biliyor muydunuz? Peki ıhlamuru çay olarak tükettiğimizde zayıflatır mı? İşte yanıtı...

Yağ Yakımına Yardımcı Olur

Genellikle kışın hastalıklardan korunmak için tüketilen ıhlamur, doğru şekilde tüketildiğinde iştahı keserek yağ yakımına yol açar. Sabah uyandıktan sonra aç karna veya öğün aralarında tüketildiğinde detoks etkisi yaratır, terletici özelliklere sahip olduğundan dolayı vücuttaki toksinleri atarak fazla kilonun gitmesine yardımcı olur. Şekersiz içemiyorsanız, demlediğiniz çayın içine çok az miktarda bal katabilirsiniz.

Ihlamur Çayı Nasıl Yapılır?

Ihlamur bitkisini taze bitki olarak aktarlardan veya hazır çay poşetleri şeklinde marketlerden satın alabilirsiniz. Bir bardak kaynar suyun içine 1 tane çay poşeti veya bir tatlı kaşığı kadar taze ıhlamur koyun. Ortalama 20 dakika kadar demledikten sonra çay süzülür ve içine bir miktar bal ilave edilir. 1 su bardağı kadar ıhlamur çayının 15 kcal'a denk geldiği bilinmektedir.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri