Saç kırıkları: Herhangi bir nemlendiriciyi, gece yatmadan önce saç uçlarına sürerseniz sabah pürüzsüz saçlarla uyanırsınız.
 
Kirpik şekillendirme: Kirpik maşasını kullanmadan önce,  fön makinesine tutarsanız kirpiklerinizin daha kolay şekil almasını sağlarsınız.
 
Parfüm kullanımı: Parfümünüzün kalıcılığını arttırmak istiyorsanız uygulamak istediğiniz bölgeye ilk olarak vazelin sürün. Böylelikle kalıcılığını arttırmış olursunuz.
 
Saç şekillendirme: Saçınıza doğal bukleler yapmak istiyorsanız saçlarınıza maşa yaptıktan sonra üzerinden düzleştirici ile geçin. Son olarak saç spreyi ile sabitleştirebilirsiniz.
 
Fondöten kullanımı: Fondöteniniz yoğunsa ve yüzünüze sürdüğünüzde tabaka gibi bir görüntü oluşturuyorsa yapısını biraz inceltmeniz gerekir. Bunu gerçekleştirmek için az miktarda nemlendiriciyi fondöteninizle karıştırabilirsiniz.
 
Sıkı ve canlı bir cilt: Eğer sıkı ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız yüzünüzün belirgin noktalarına aydınlatıcı sürmeniz gerekir. Eğer kaşlarınıza ve gözaltı kapaklarınıza daha kalkık bir görüntü vermek istiyorsanız aynı işlemi burada da uygulayabilirsiniz.