Yüzümüzün en narin yeri muhakkak gözlerimizdir. Makyajın da kendini en güzel gösterdiği yer aynı zamanda. İşte bu yüzden gözlere makyaj uygularkende silerken de ayrı bir özen göstermek gerek. Rimel makyaj malzemeleri arasında en tehlikeli olanı olarak biliniyor. Çünkü çok çabuk bakteri topluyor. Bu da kirpiklerin çok kolay dökülmesine denen oluyor. Kirpik dökülmesi aslında en iyi ihtimal. Çünkü göz tümörüne varana kadar birçok göz problemine neden oluyor.

CİLDİN DÜŞMANI FONDÖTEN

Kuşkusuz makyajın en kusur kapatanı ve bir yandan da en kusur yaratanı, fondöten. Uzmanlara göre sürdüğümüz fondötenin yüzümüzde maksimum 6 saat kalması gerekiyor. Çünkü 6 saatten sonra fondöten ölümcül darbelerine sinsi sinsi başlıyor. Önce havadaki her bir toz zerresini topluyor. Biz de yüzümüzü silmediğimiz zaman cildimiz mikroorganizmaların üreme merkezine dönüşüyor.

DUDAĞINIZA DİKKAT EDİN!

Aslında makyajımızda en kolay temizlediğimiz kısım ruj zannederiz. Bir şeyler yiyip içtikçe ruj yavaş silinir çünkü. Ama siz dudaklarınız için gerekli makyaj temizliğini yapmadığınız sürece kalıntılar dudaklarınızı çatlatmaya ya da kurutmaya başlayacak. Bu yüzden dudakları temizlerken de özenli olmakta fayda var. Ayrıca dudağınızdaki ruju güzelce kendinize özgü yöntemle temizledikten sonra mutlaka nemlendirici kullanın.