Tırnak bakımları kadınlar tarafından büyük önem gösterilen ayrıntıların da başında geliyor. Bu sebepten ötürü tırnak bakımıyla ilgilenen güzellik merkezleri de hızla çılmaya başlıyor.

Tırnak şekillendirmek için çalışan tırnak artistleri tırnaklarda doğallığın özellikle bu sene çok fazla dikkat çektiğini belirttiler. Doğal ve kendi haline bırakılmış tırnak şekilleri bu senenin modası haline geldi oval ve orta uzunlukta tırnaklar hem rahat bir kullanım sağlamakta hem de üzerine desen uygulanmasını kolaylaştırmaktadır. Tırnak tasarımcıları bu tür tırnaklara daha çabuk şekil verip desen çalışması yapabiliyorlar.

KISA VE KÜT KESİLMİŞ TIRNAKLAR

Parıltılı toprak tonları ve metalik renkler tırnaklarınızın keskin uçlarını yumuşatır ve aynı zamanda daha uzun bir görüntü verir. Bu tarz tırnak şekilleri daha geniş ve kısa olduğu için siyah ve mavi tonlarından uzak durmanız gerekir.

KISA VE YUVARLAK TIRNAKLAR

Koyu renk ojeler böyle tırnaklara çok yakışır. Kırmızı ve pastel tonlarındaki ojeleri de tercih edebilirsiniz. Oje sürerken tırnak kenarlarına oje sürmemeye çalışın. Böylece tırnaklarınız olduğundan daha ince görünür.

UZUN VE İNCE TIRNAKLAR

Uzun, ince tırnaklar ojesiz bile zarif durur ama koyu bordo renkte bir oje sürüldüğünde oldukça cazibeli bir hava verir. Ten rengi ve toprak tonlarındaki ojeleri de tercih edebilirsiniz. Mavi ve mor tonlarından kaçının, aksi takdirde çocuksu görünebilirsiniz.

UZUN VE GENİŞ TIRNAKLAR

Tırnaklarınız bu şekildeyse çoğu renkteki ojeleri sürebilirsiniz. Doğal yuvarlak hatlı tırnaklarınız varsa tırnak uçlarını düzleştirip küt yapabilirsiniz. Tırnak uçları küt olanlar da törpü yardımıyla yuvarlak hatlı tırnaklara sahip olabilir.