İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemin jiletse, tıraş için saç kremi kullanabilirsin. Tıraş jeline göre çok daha yumuşak ve sağlıklı bir etkisi olacaktır. Ojelerinin daha çabuk kuruması için ellerini soğuk suyun altında bekletebilirsin. Herhangi bir ruju toz pudra ve bir mendil yardımıyla matlaştırabilirsin. Kirpik kıvırıcını saç kurutma makinesiyle ısıtarak daha uzun süre kıvrık kirpiklere sahip olabilirsin. Çatlamış ve kabuklanmış dudaklarına, hindistan cevizi yağı ve kahverengi şeker kullanarak peeling yapabilirsin.

MASKARA VE KİRPİKLERİN ÖNEMİ

Maskara uygularken kirpiklerinin arkasına kartvizit tutarak, maskaranın göz kapaklarına bulaşmasını önleyebilirsin.

Tel tokaları aslında yanlış takıyor olabilirsiniz. Dalgalı yeri saçın içinde kalacak şekilde takmalısınız. Bu sayede tokaların saçınıza zarar vermesini önlersiniz.

At kuyruğunu daha dik tutmak için tel toka kullanabilirsiniz. Kullandığınız tel tokayı at kuyruğunuzu tutturduğunuz tokaya dik bir şekilde sabitlerseniz saçlarınız daha hacimli görünecektir.

Örgülerinizi diş fırçası ile tarayarak daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz.

SAÇLARIN GÜZELLİĞE ETKİSİ

Saç renginizde bir far veya allık ile saçlarınızın daha yoğun görünmesini sağlayabilirsiniz. Oje sürdükten sonra ellerinizi buzlu suya sokarsanız hızlıca kurur. Göz altı kapatıcısını soldaki gibi sürmelisiniz. Kıyafetlere bulaşan fondöten lekesini tıraş kremiyle temizleyebilirsiniz.

Kuruyan maskaranın içine lens suyu damlatırsanız çözünür. Kirpik kıvırıcıyı ısıtarak kullanırsanız daha kalıcı olur.

İki rimel katmanı arasında kirpiklerinize pudra sürün. Göz altı şişliğine serin yeşil çay poşetleri iyi gelir. Dudağın ortasına kapatıcı sürerseniz ve dağıtırsanız dudaklarınız daha doldun görünür. Üzerine doğal dudak renginde bir ruj tercih etmelisiniz.

Parfüm sıkacağınız bölgeye vazelin sürerseniz kokusu daha uzun süre kalır.