Kullandığınız şampuanlar, parfünmler, kremler ve vücut spreylerinin içeriğinde kokuyu sağlayan esanslar karakteriniz hakkında büyük sırlar vermektedir.

Sarışınlar için, vanilya ve zambak, kumrallar için çiçek ve baharat, esmerler için ise gül ve yasemin esansları tercih etmelidirler.

Eğer sevgiliniz sarışınsa, alacağınız hediye tatlı vanilya notları ile sarılıp sarmalanmış hanımeli, müge, zambak gibi zarif çiçeksi notalara sahip parfümler olmalı. Çiçeksi kokular aşkı çağrıştıran kokulardır. 

En az rastlanan saç rengi kızıldır. Kızıl saçlıların ten yapıları da oldukça beyaz ve hassas olduğundan, sevgiliniz kızıl saçlıysa parfüm tercihiniz ipeksi dokunuşları ile floral içerikli parfümlerden yada tazelik ve ferahlık hissi veren yeşil ve sofistike kokulardan oluşmalıdır.

Hareketli, dışa dönük, dinamik bir hayatı seven sevgilinize parfüm alırken içeriğinde mutlaka meyve olmasına dikkat edin, çünkü bergamut, portakal gibi meyvelerin kokularını içeren citrus ailesi, enerji dolu kişilikle uyum içinde olacaktır.

Duygusal hisli ve kırılgan bir sevgiliye sahipseniz içeriğindeki esanslarda hanımeli, müge, zambak gibi zarif ve narin çiçeksi kokusu ağır basan notalar seçilmeli.