Hıçkırık tuttuğu zaman, nefesinizi 10 saniye kadar tuttuktan sonra 2 kere yutkunun. Kısa süre içinde hıçkırığınız kesilecektir. Kağıt havluya bir iki kaşık mayonez sürüp izin üstünden geçtiğinizde ve 15 dakika kadar beklediğinizde iz tamamiyle ortadan kaybolmaktadır. İzlerin kaybolmadığını görüyorsanız tekrar etmeni gerekebilir.

Sprey yapabileceğiniz bir şişenin 3'te birini sirke, kalanını da su ile doldurun. Buz tutmuş camlara bu karışımı sıktığınızda buzun erimeye başladığını göreceksiniz.

Eğer limonu buzlukta dondurursanız limon suyunda bulunan vitamini 5-10 kat artırabilirsiniz. Tamamını kullanmadığınız limonu mutlaka buzluğa koyun. Böylece hem ziyan etmemiş hem de limondan daha çok faydalanmış olursunuz. Kalan limonu yıkayıp buzluğa koyun. Buzlukta donan limonu rendeleyin. Böylece limon parçalarını pek çok yemeğin içine katabilirsiniz. Böylece yemekleriniz, daha önce hiç tatmadığınız mükemmel bir lezzet kazanacak. Rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir.

Diş macunun da kullanım alanları oldukça fazladır. Özellikle yüzünüzde sivilce çıktığı zaman anında çözüm sunan diş macunları ayakkabı kokmalarında da oldukça etkili olmaktadır.