Cildiniz hassas ve tüm ürünleri bu etkene göre seçiyorsunuz demektir. Bitkisel olarak da hazırlayabileceğiniz alternatifler bulunmakla beraber bunun yanında kozmetik ürünlerini de tüketme imkanınız vardır. Bu kozmetik ürünlerine fazla para harcamaktansa hem cildinize yararı dokunacak hem de aynı işlevi karşılayabilecek bitkisel çözümler sunduk.

HASSAS CİLTLER İÇİN TONİK YAPIMI

Papatyayı çay gibi demleyip süzün. Bunu cilt toniği olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra cildiniz hem hassas hem de çok nemsiz ve kurysa bu bitkisel toniğin içerisine cildinize uygun ve nemlendirici özellikli bitkisel yağlardan katarak hem yüzünüzü nemlendirip hem de gözeneklerinizi küçültebilmeniz mümkün olmaktadır.

HASSAS CİLTLER İÇİN TEMİZLEME ÜRÜNÜ 

100 gram buğdayı 1 bardak suda haşlayın. Ilıkken blender’dan geçirin. İçine 1’er tatlı kaşığı bal ve zeytinyağı katın. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Ardından da ılık suyla durulayın. Akşamları cildinize iyi gelen ve aromasını beğendiğiniz bir bitkisel yağ kullanımını da ihmal etmeyin. Hassas ciltler özellikle kuruluk probleminden yakındıkları için ciltlerinin nemlenmesi açısından bu yağların kullanılması şarttır.