İtiraf edelim, birçoğumuz fırçaları kullanmıyoruz. Zaten tıka basa dolu makyaj çantalarımızı daha fazla zorlamak istemiyor; makyaj seanslarımızı daha da komplike hale getirmekten kaçınıyoruz. Oysa fırçalar makyaj gibidir. Hem işlevleri, hem çeşitleri hem de bir kez denendikten sonra her daim ihtiyaç duyulmasıyla. Doğal veya sentetik kıllarıyla ayrı işlevlere sahip olan bu küçük kozmetik aletleri, aynı zamanda en güçlü silahlarımızdan.

FONDÖTEN FIRÇASI

Yassı, yuvarlak, sert ya da yumuşak özelliklere sahip olarak birbirlerinden farklılaşırlar. Doğal olarak, farklı özellikler de yüzünüzde farklı sonuçlar yaratır.

KAPATICI FIRÇASI
Fondöten fırçalarının minyatürleri diyebileceğimiz bu fırçalar gözaltı, burun kenarları ve fondötenin gizleyemediği kusurları örtmek için kullanılır. 

ALLIK KONTÜR FIRÇASI

Bu yumuşacık fırça, şeklinden dolayı elmacık kemiğinin altına yani geleneksel kontür bölgesine cuk diye oturarak en doğru uygulamayı sunar.

Her fırça kendine özgü boyutuyla, ciltte ulaşılması zor bölgelere uygulama yapmayı kolaylaştırıyor. Sünger veya parmak yoluyla kolaylıkla yapamayacağımız renk geçişlerini elde etmemizi sağlıyor. Kullanım kolaylığı sağlayan bu fırçaların temizliğine de dikkat edilmesi şart!