Hamilelikten Sonra Oluşan Göğüs Sarkmalarını Önlemenin Yolları!

Günlük yaşamda fark edilmeden yapılan bazı davranışlar da göğüslerin daha çabuk sarkmasına neden oluyor. İşte göğüslerinizin sarkmasını önlemenin yolları...

Hamilelikten Sonra Oluşan Göğüs Sarkmalarını Önlemenin Yolları!

Günlük yaşamda fark edilmeden yapılan bazı davranışlar da göğüslerin daha çabuk sarkmasına neden oluyor.Yıllar geçtikçe sıkılığını kaybederek yer çekimine yenilen göğüsler, kadınların en çok sorun ettiği estetik problemlerin başında geliyor. 

HIZLI DİYET PROGRAMLARI

Hızlı kilo verdiren diyetler, ilk bakışta ilginizi çekebilir. Ancak ayda 4 kilo verip kısa bir süre sonra verdiğiniz kiloları geri almak, göğüslerin sarkmasına neden oluyor.

SİGARA İÇMEK

Sigara elastin adı verilen ve cilde esneklik kazandıran bir proteinin yapısını bozuyor. Bu nedenle sigara içen kişilerde deri esnemek yerine sarkıyor.

GÜNEŞLENMEK

Güneş kremi olmadan güneşlenmek, cildin yaşlanmasına ve kırışmasına neden oluyor. Bu durum göğüsleriniz için de geçerli. Güneş kremi kullanırken göğüslerinizi de ihmal etmeyin.

DESTEKSİZ İÇ ÇAMAŞIRLARI 

Günlük yaşamınızda rahat olduğu için desteksiz sutyen kullanmayı tercih ediyorsanız, ilerleyen zamanlarda göğüslerinizin sarkmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Giydiğiniz sutyen, bedeninize uygun ve göğüslerinizin fazla hareket etmesini engelleyecek bir yapıda olmalı.

AĞIR SPOR PROGRAMLARI

Spor, vücudu ve göğüsleri şekillendirmenin birinci yolu. Ancak spor yaparken, doğru sutyen kullanmak gerekiyor. 

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri