Hamilelik süresince kadınlar yavaş yavaş kilo almaya başlarlar. Bebeğin ihtiyacı olan besinlerin yanı sıra bazı besinler anne adayının daha fazla kilo almasına sebep olacaktır. Bu nedenle anne adayının hamileyken formunu koruyabilmesi çok önemlidir.

Hamilelik döneminde hormonlarında etkisiyle ter bezleri büyük miktarda ter üretimi yaparlar. Bu sebeple anne adayının vücut temizliği için sürekli banyo yapması gerekmektedir. Banyo yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de suyun sıcaklığının orta derecede olmasıdır. Anne adayının çok sıcak suda banyo yapması kanamalara sebebiyet verebilir. Kalçalarda meydana gelen çizgi ve çatlak oluşumunu engellemek için kalçalara her gün badem yağı ile masaj yapılması bu sorununuzu da en aza indirecektir.

Cilt bakımı hamilelik döneminde de büyük önem taşımaktadır. Özlelikle hamilelik döneminde cilt kuruması ve çatlaması gibi problemlerin göz ardı edilmemesi gerekir. Günlük olarak cilt üzerinde nemlendirici kullanılması gerekmektedir.Hamilelikte saç bakımı da büyk önem taşır. Saçlarınıza her hafta bakım uygulayarak saç diplerinize masaj yapmanız gerekmektedir. El ve ayak bakımınıza da aynı özeni göstererek deri ve tırnaklarınızın kurumasını önleyebilirsiniz.