Maskara kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk unsur kirpik diplerinizden başlayarak maskara fırçasını hareket ettirmek olmalıdır. Özellikle kirpiklerin daha hacimli ve uzun görünmesini isteyen kadınlar bu yöntemi uygulayarak istedikleri görünüme kavuşabileceklerdir.

HACİMLİ KİRPİKLERE SAHİP OLMANIN PÜF NOKTALARI

Birden fazla maskaraya sahipseniz, maskaraları karıştırarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Örneğin, sadece renk veren maskaranızı sürmeden önce şekil veren maskaranızı kullanabilirsiniz. Böylece, önce tabanı oluşturacak sonra rengini vermiş olacaksınız.

Kirpik tarağı kullanarak, kirpiklerinize şekil verebileceğinizi unutmayın. Maskara fırçası haricinde, kirpik tarağına maskara sürerek kirpiklerinizi uygulayın ve farklı görünümler elde edin.

Yoğun kirpikler elde etmek istiyorsanız, maskaranın kirpik diplerinde yoğun olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle de maskarayı kirpik diplerinden başlayarak sürmeniz daha faydalı olacaktır.

Eğer kirpiklerinizi dipten uca sürerken zorlanıyorsanız, bir kağıt havludan yardım alabilirsiniz. Havlu kağıt parçasını kirpik dibinize koyduktan sonra maskarayı dipten başlayarak yoğun bir şekilde sürebilirsiniz.

Kirpiklerinizi zik zak şekilde boyarsanız, çok değişik ve olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Öncelikle renkli maskara kullanmayı planlıyorsanız, renk eşitliği için zik zak uygulama yapmanız gerekmektedir. Kirpiklerinize, maskarayı zik zak yönde tutarak sürüp, farkı görebilirsiniz.