Filmlerde, reklamlarda gördüğümüz ve bir anda gözümüzün kendimize doğru kaymasına sebep olan kusursuz bacaklar hemen herkesin hayali. Muhteşem bir fiziğin olmazsa olmazı olan pürüzsüz ve kusursuz görünüme sahip bacaklar için birçok yol deneyebilirsiniz. Eğer hala tatile çıkmadıysanız ama yine de kusursuz görünen daha bronz bacaklara sahip olmak istiyorsanız önerilerimizi dikkate alarak bu amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle etek giyerken kurtarıcınız olacak olan bacak makyajı ile kendinize duyduğunuz güvenin de artmasını sağlamış olacaksınız.

BACAK MAKYAJI NASIL YAPILIR?

BACAKLARINIZA PEELİNG YAPIN

Bacak makyajına başlamadan önce bacağınızın yüzeyindeki her türlü pürüzü ortadan kaldırmanız gerekiyor. Böylece bacaklarınız pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Peeling yaparak elde edebileceğiniz bu pürüzsüzlük ile bacak makyajının ilk aşamasını tamamlamış olacaksınız.

BACAK NEMLENDİRİCİNİZE BB KREM YADA FONDÖTEN EKLEYİN

Peeling yaptıktan hemen sonra bacaklarınızın nem dengesini tekrar sağlayabilmek için bir nemlendirici kullanmanız gerekmektedir. Bu nemlendiricinin içine katacağınız bir miktar fondöten ya da BB krem ile bacak renginizde gözle görülür bir değişim sağlamanız mümkün olacak.

IŞILTILI PUDRADAN YARARLANIN

Tıpkı yüzünüzde uyguladığınız gibi bacaklarınızda da uygulayabileceğiniz ışıltılı pudra ile çok daha hoş görünen bacaklara sahip olabilirsiniz. Işıltılı pudrayı özellikle bacaklarınızda vurgulamak istediğiniz yerlere sürerek hem bacaklarınızın görünümünü değiştirebilir hem de kusursuz ışığı ile parlayan bacaklara sahip olabilirsiniz.

BACAKLARA HİGHLİGHTER UYGULAYIN

Bacaklarınızın belirli bölgelerinin daha kalın olduğundan mı şikayetçisiniz? O halde bunun bir çaresi olduğunu söyleyerek size sevindirici bir haber verebiliriz. Bacaklarınıza aydınlatıcı uygulayarak onlara çok daha ince bir görünüm kazandırmak elinizde. Doğru noktalara vurgu yaparak bunu sağlayabilirsiniz.

BACAK FONDÖTENİ UYGULAYIN

Eğer vücut nemlendiricinize fondöten karıştırmak istemiyorsanız bacaklarınız için özel olarak üretilen bacak fondöteninden kullanmanız yerinde bir davranış olacaktır.