Genellikle Uzakdoğu ülkelerinde yaygın olarak kullanılan pirincin sağlık acısından çok faydalı olmasının yanı sıra cilt içinde oldukça yararlı bir besin olduğunu biliyor muydunuz?. Tenlerinin beyazlığıyla tanınan Asyalı kadınlarının güzelliğinde pirinç suyunun ve pirinç maskesinin mucizevi etkileri vardır.

YEMEKLERDE KULLANIN 

Lezzetli pilavlar yapmak için yıkadığınız pirinçlerin suyunu artık dökmeye kıyamayacaksınız. Cilt bakımından temizliğe kadar birçok alanda kullanabileceğiniz pirinç suyunun faydalarını öğrenince sizde birçok yerde kullanacaksınız.

ALTERNATİF KULLANIM ALANLARI

Etkili bir yağ sökücüdür. Pirinç suyu ile mutfağınızdaki yağlı yüzeyleri kolayca temizleyebilirsiniz. Pirinç suyu tonik olarak kullanıldığında cildi beyazlaştırarak lekelerin görünümün azalmasına yardımcı olur.

CİLDE FAYDALARI

Cildinizin parlak olmasını sağlar. Sıkılaştırıcı cilt maskesi olarak da faydalanabilirsiniz. Pirinç suyundan zeytinyağı, üzüm, haşlanmış buğday ve yulaf suyu ile karıştırıp saç bakım kürü yaparakkullanabilirsiniz.

Pirinç suyu ten rengini beyazlaştırır ve ciltteki kahverengi lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Özellikle cilt beyazlatmak isteyenler için pirinç suyu adeta bir mucizedir. Pirinç suyu gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve cildi yumuşatır