Güzellik bir kadın için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bir kadının tartışmasız en değerli varlığı cildidir.

Birçok besin cildimize iyi gelir, sonuçta doğal olarak tüketilen her ürün vücut sağlığı bakımından çok önemlidir. Fakat bazı besinler içerikleri bakımından cildimize çok daha fazla sağlık ve canlılık verir ve güzelliğe güzellik katar.

İşte güzelliğinize güzellik katacak besinler;

NAR

Polifenol antioksidan deposudur. Nar ciltteki kan akışını sağlar kan dolaşımını arttırır. Günde bir bardak nar suyu veya yenilecek bir adet nar, kırışık oluşmasını önler ve oluşan kırışıklıkları azaltmada yardımcı olur.

YABAN MERSİNİ

İçerisinde küçük taneleri olan meyveler içeriğindeki antosiyanin gibi flavonoidler antioksidan etkisi yaratarak cildin yapısını geliştirir ve cilt altında iltihaplanmaların önüne geçer.

ESMER PİRİNÇ

Yüksek oranda protein ve B vitamini bulundurmaktadır. Cildin önceden yaşlanmasını engellediği gibi hücresel yenilenme ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasını da sağlar.

CEVİZ

Ceviz mucize bir besindir. Omega-3 yağ asidi bakımından zengindir. Günde yaklaşıl 3-4 tane yemeniz halinde cildiniz esnek olacak ve kırışıklık oluşumu son derece azaltır.

SARIMSAK

Sarımsak içerisinde antibiyotik barındırmasının yanı sara kükürt ve serbest radikallerle savaşan fitronutrient bulundurur. Bağışıklık sistemini korur, özellikle soğuk günlerde vücudunuz buna ihtiyaç duyar. Antioksidandır ve toksin artmada yardımcıdır.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı doğru kaydırın