Kadınların yüzyıllardır güzellik uğruna denemedikleri bir şey yok. Birçok kadının isteğidir güzel olmak. Bu uğurda günümüz kozmetik gelişmeleri de birçok yeni yollar icat etti. Ancak kadınların güzel olmak uğruna hiç düşünmeden yaptıkları yanlışlarda vardır.
İşte kadınların güzellik yolunda yaptıkları 5 yanlış:

1- SUYU İHMAL ETMEK

"Su hayattır” sadece bir reklam sloganı değil; sağlıklı yaşamın ilk koşulu. Çünkü vücudumuzun en çok suya ihtiyacı var. Su cildi yeniliyor ve sağlığına sağlık katıyor. Şu bir gerçek ki sağlıklı bir vücuda sahip olmadan güzelliğe kavuşmak mümkün değil. İşte bu yüzden güzelliğin ilk şartı olarak en az 2-3 litre su içmek gerekiyor.

2- SAĞLIKLI BESLENMEMEK

İkinci en büyük hata da beslenmeye dikkat etmemek. Vücudumuzu içten beslemezsek dıştan yaptıklarımızın hiçbir değeri olmaz ve bir de üstüne yapay bir görüntümüz olur. Bu yüzden beslenmemize, uyku düzenimize ve hareket etmeye özen göstermeliyiz.

3- MAKYAJI ABARTMAK

Makyaj yapmak elbette kadına kendini iyi hissettiriyor, bir canlılık katıyor. Ama şu da bir gerçek ki kullanılan ürünler aslında cildin hava almasını engelliyor. Abartmayın, yüzünüzde bir katmanla dolaşmak güzellik değildir.

4- SAÇLARDA HEP AYNI MODELİ KULLANMAK

Saçlarını atkuyruğu toplamak, sıkıca bir topuz yapmak her zaman derli toplu ve stil sahibi bir görüntü verir. Ancak bu modeller saçları gerdiğinden daha çabuk ve sık kırılmasına neden olur. Bu sebeple sürekli saç toplamak doğru değildir. Saç konusunda bir başka hata da saç kremini saçın tamamına uygulamak.

5- KENDİNİ BEĞENMEMEK

Farkında mısınız bilmiyorum ama sürekli kendinizde beğenmediğiniz şeyleri değiştirmeye çalışırken hayat akıp gidiyor. Kendinizi iyi hissettiğiniz zamanlarda aynada daha güzel bir suret görürsünüz.

Bu yüzden makyaj hileleri yerine hayattan keyif almanın yollarını aramalısınız. Kendinizi sevin ve olduğunuz gibi kabul edin. Başkasının hep daha güzel olduğunu düşünmekten vazgeçin.