Pürüzsüz bir bronz ten hepimizin hayali evet ama sonuç hep hüsran değil mi? Sizde güneş ışınlarından doğru şekilde faydalanıp sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Deniz, kum ve güneş üçlüsünü ne kadar özlesek de, güneş içerisindeki UV ışınları cildimize zarar verebilir.

Güneşe çıktığımız saatler çok önemli, özellikle saat 10 ile 4 arasında güneş ışınlarının dünyaya en dik geldiği saatler olduğu için bu saatler arasında güneşe çıkmamaya özen gösterin. Güneş koruyucu kremleri güneşe çıkmadan yarım saat önce cildinize sürün. Yüzünüzün dışında kollarınız, omuzlarınız ve ensenizi de güneş kremi sürerken ihmal etmeyin.

Dışarı çıkarken özellikle güneşin vücudumuza temas ettiği vakitler kesinlikle ten renginize uygun güneş koruyucu krem kullanın. Koyu renkli giysiler tercih etmeyin, gölgede oturmuyorsanız şemsiye ve şapka kullanmaya özen gösterin.

Ter, deniz ve havuza girmek, güneş kremlerinin akmasına neden olur. Bu nedenle bu gibi durumlarda koruyucunuzu tekrar uygulamayı ihmal etmeyin. Çocuklara yüksek faktörlü güneş kremleri uygulayın, özellikle bebeklerin kesinlikle güneş koruyucu kremi olmadan güneşle temas ettirmeyin. Tüm bunların yanında en önemlisi bol bol su içerek vücudunuzun su kaybını önlemeniz büyük önem taşımaktadır.