Beyaz tenli olanların güneşe çıkmadan önce iki defa düşünmeleri gerekiyor. Bunun sebebi de zaten beyaz olan ciltlerinn güneşin zararlı etkilerinden dolayı hasar görerek tahriş olmasıdır. Bunu önlemek çoğu zaman zordur fakat güneşin zararlı etkilerini en aza indirmek için ise bilinçli güneşlenmek gerekmektedir.

Yaz sezonunun da açılmasıyla beraber ortaya çıkan çillerimiz ve hafif lekeler güneş ışınlarının da etkisiyle beraber daha çok çoğalarak koyulaşmaktadır. Bu etkileri azaltmak için yüzünüzde çok fazla leke problemi yaşıyorsanız mutlaka güneş koruyucu ürünlerden faydalanmanız gerekmektedir. Hasar görmüş deride kötü etkilerini daha çok gösteren güneşin bu bölgelere temasından kaçınması için dikkat edilmelidir.

Güneşte sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak istiyorsak öncelikli yapmamız gereken şey derimizin soyulacak dereceye kadar yanmaması ve kızarmaması olacaktır. Bunun sebebi aslında bronzlaştığımızı zannederken deriyi tahriş edebiliyor olmamızdan kaynaklanmaktadır. Bu durumu önlemek amacıyla da güneşe çıkmadan önce mutlaka yüksek faktörlü bir güneş koruyucu kullanmak ve güneş tam tepedeyken yani öğlen saatlerinde güneşin altında çok fazla saatler harcamaktan kaçınılmalıdır.