Kalitesiz güneş gözlüğü körlüğe kadar giden semptomlarla karşımıza çıkabiliyor.
Kalitesiz güneş gözlüğü kullanımı gözü güneş ışınlarından korumadığı gibi göz sağlığını bozarak körlüğe bile neden olma ihtimali var.

Uzmanlar, ucuz, markasız ve kalitesiz güneş gözlüklerinin güneşten korumadığı gibi göz sağlığını bozduğunu belirterek insanları standartlara uygun olmayan güneş gözlükleri konusunda uyardı. Ultraviyole ışınlarına karşı duyarlı olan gözlük kullanımı sağlık açısından büyük önem taşımakla beraber zararlı güneş ışınlarından da yeterince koruması gerekmektedir.

Sahte güneş gözlüklerinde ultraviyole filtresinin bulunmadığını ve bunun da göze zarar verdiğini anlatan uzmanlar, yararlı gözlük seçimi yaparken ve gözlük satın alırkendikkat etmeniz gereken noktalar kaliteli ve lisanslı olmalarıdır. Özellikle bazı markaların çakma ürünleri veya lisanssız ürünler göz sağlığımızı olmusuz olarak büyük ölçüde etkilemekle beraber bir çok göz hastalığı riskini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzden gözlük seçimlerinizi lisanslı ve marka değerine gerçekten güvendiğiniz camlarında ultraviyole ışıklarına karşı duyarlı olma özelliği bulunan ürünlerden yana kullanmanız sizin için en sağlıklı seçim yolu olacaktır.