Yaz günlerine mutlu ve zinde bir şekilde başlamanın bir çok yolu vardır. Bazı zamanlarda kendimizi iyi hissetmeyebiliyoruz. Bu durumu geçirebilmek adına da edinmemiz gereken bazı alışkanlıklar vardır. Bu alışkanlıkları hayatımıza entegre ettikten sonra güne mutlu bir şekilde başlayıp gün boyu kendinizi zinde ve enerjik hissedebileceksiniz. Bu şekilde hissetmek adına ibadet edebilir veya yoga yapabilirsiniz. Yoga sayesinde güneşin tüm enerjisini içinizde hissedebilirsiniz. Tüm bunların dışında da bir alışkanlık haline getirmeniz gereken davranış biçimlerini sizler için sıraladık;

BOL BOL SU TÜKETMEK

Güzel bir güne başlamak için her sabah kalktığınızda bir bardak su için.

CİLT FIRÇALAMA

Her sabah cildinizi fırça ile masaj yaparak temizlediğinizde kendinizi daha canlı ve dinç hissedeceksiniz. Bu alışkanlık yüzünüzün sıkılaşmasına da yardımcı olacaktır.

SAÇ ÇEKME EGZERSİZİ

Saçlarınızı koparmayacak derecede sadece diplerinden acı hissedecek şekilde her sabah çektiğinizde yüzünüzdeki gerginliğin farkına varacaksınız. Bu durumda gün boyu mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

TEMİZ HAVA

Temiz hava solunum yollarınızı açacağından dolayı her sabah pencerenizi açıp temiz havayı ciğerlerinize kadar hissedin.

BAKIŞLARIN GÜCÜ

Göz altı morlukları ve göz şişmelerine iyi gelen ferahlatıcı jel kullanımları daha zinde hissetmenize yardımcı olacaktır.