Gün boyu keyifli olabilmek ve güne mutlu bir şekilde uyanabilmek hem sağlığımız açısından hem de ruhen bizi iyi hissettirecek olan bir durumdur. Öyle ki motıvasyon kaynağı olmadan gün boyu kendini mutsuz ve umutszu olan insanlar negatif enerjilerini tüm çevrelerine yaymaktadırlar.

Her sabah güne su içerek başlamak vücudunuzu yenileyecek ve bu durum sizi gün boyu daha enerjik ve zinde hisettirecektir . Bu durumu alışkanlık haline getirdiğinizde ise vücudunuz bu duruma verdiği tepkiyle mutluluk sinyallerini daha fazla verecektir. Her sabah uyandığımızda bizi yerimizden kolayca kaldırabilecek ve işe giderken yolda bize motivasyon kaynağı olacak müzik listeleri de bizi gün boyu mutlu hisetmeye itecektir.

Her gün için yapabileceğiniz ya da deneyebileceğiniz bir yapılacaklar listesi, sabahları uyandığınızda heyecanlı hissetmenizi ve daha hızlı hareket etmenizi sağlayacak. Örneğin, ilk kez deneyeceğiniz bir mısır gevreği, o sabaha özel yakacağınız bir kokulu mum ya da her zaman kahvaltınızı ettiğiniz yerden farklı bir yerde kahvaltı etmeniz gününüzü var olan rutinden koparacak ve gününüze renk katacak. Tüm bunların yanında gece uykunuzu iyi almak her gece kendinize uyku saati belirleyerek o saatlerde uykuya dalmak hem bağışıklık sistemimiz hemde ruhsal sağlığımız yönünden bizlere büyük fayda sağlayacaktır.