Kimyasal içerikli ürünlerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin artması insanları diğer alanlarda olduğu gibi cilt bakımında da tamamı doğal ürünlere yönlendiriyor. Cilt bakımı yapma ve cilt güzelliğini koruma konusunda uzun yıllardan beri kullanılan, annelerimizden anneannelerimize kadar kaç kuşağın dolabında bulunmuş gül suyu belki de bu yüzden tekrar gündeme geldi ve çok fazla rağbet görüyor.

Gül suyu bilinen en doğal cilt bakım ürünüdür. Saf ve katkısız olması kimyasal içerik bakımından belki de en masum ürünlerin başında gelmesi nedeniyle çok uzun yıllardır kadınların gözdesi olmayı başarmıştır. İçeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulundurmayan gül suyu cilt temizleme, cilde ihtiyacı olan nemi sunma, sivilceleri ortadan kaldırma gibi türlü alanlarda ciddi etkiler göstermektedir.

Cilt bakımınıza ve vücudunuza büyük yararlar sağlayan gül suyunun bir çok alternatif kullanım yöntemleri bulunmaktadır. Saç bakımınız için kullanabilirsiniz. Saç kökünü besler ve güçlendirir. Yüzünüzü temizleyebilir, tonik olarak kullanabilirsiniz. Göz altlarınızın daha sağlıklı görünmesi için gül suyu sürebilirsiniz. Gün içerisinde saf gül suyu koklamanın güçlü bir hafıza için de etkisi olduğu söylenmektedir.