Gözlük Çiziklerini Bu Yöntemlerle Yok Edin

Gözlük camlarını temizlerken çizilir ve bu da gözlüğün işlevini bozabilir. Bu nedenle çizikleri yok etmek ve daha iyi temizlemek için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Gözlük Çiziklerini Bu Yöntemlerle Yok Edin

Gözlük çizildiğinde göremez ve değiştirmek zorunda kalırız. Ancak atmaya gerek yok çizikleri dakikalar içinde yok edebilirsiniz.

GÖZLÜK TEMİZLEME

Gözlük camındaki çizikleri gidermek için, 1 yemek kaşığı su ile 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırın ve karışımı çiziklere uygulayın. Ardından camı suyla durulayın ve mikrofiber bezle temizleyin. Araba camı temizleyicisi, küçük çizikleri gidermede etkilidir. Üstelik, gözlük camının daha az buğulanmasına destek olur. Sıvıyı, gözlük camına uygulayın ve bir bezle dairesel hareketlerle temizleyin. Parmağınızla az oranda diş macununu gözlük camındaki çiziklere uygulayın ve dairesel hareketlerle ovun. Ardından temiz bir bezle temizleyin. Çizikler oldukça derin ise, yöntemi 3- 5 defa yinelememiz gerekebilir. Ahşap cilasını gözlük camındaki çizikleri gidermek için de kullanabilirsiniz. Cilayı bir bez destek gözlük camını ovalamak için sürün. Daha sonra biraz vazelinle camları yeniden silin. Çizikler daha az fark edilir duruma gelecektir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR