Daha iri ve güzel gözlere sahip olmak isteyen kadınlar için, makyaj yaparken birkaç dikkat edilmesi gereken öneriler hazırladık. Hazırladığımız bu öneriler ile artık makyaj yaparken gözlerini olduğundan daha büyük göstermek ve çarpıcı bakışlar elde etmek artık çok basit. İşte sizler için hazırladığımız ve araştırdığımız o öneriler...

Hollywood'un ünlü makyaj sanatçısı Jake Bailey, aynı renklerin farklı tonlarının bir arada kullanılmasını tavsiye ediyor. Bu öneri ile gözlerinizi olduğundan daha iri gösterebilirsiniz.

Ünlü makyaj sanatçısı Sarah Lucero, gözlere iri ve etkileyici bir bakış vermek için en önemli noktanın göz kapağının en geniş olduğu orta kısmı olduğunu ifade ediyor. Kirpiklerin tam ortasında olan bu kısma daha çok renk ilave edin ve bu sayede göz kapağınızın üst kısmında uygulayacağınız daha açık ve yumuşak rengi yakalamış olursunuz.

Makyaj sanatçısı Laura Geller ise, ''Mor ve mavi tonlarında eyeliner kullanmayı deneyin,'' diyor. Parlak görünen her şey gözleri olduğundan daha iri gösterir. Laura Galler'e göre, eğer bu kalemler doğru kullanılırsa gözlere çok hoş bir derinlik katabilir.

Dünyaca ünlü isimler Madonna ve Angelina Jolie için çalışan makyaj sanatçısı Joanna Schlip ise, herkesin göz kapağının üzerinde bir çizgi olduğunu ifade ederek, ''Çizgi boyunca göz kalemi sürün. Bu gözünüzün doğal şeklini vurgulayacaktır.'' dedi.