Gözleriniz küçükse uygulayacağınız basit işlemlerle daha iri gözlere sahip olabilirsiniz . Peki gözleri büyük gösteren makyaj nasıl yapabilirim? İşte sizin için hazırladığımız küçük hileler…

1. Göz kapaklarını daha kalkık göstermek: Kirpikleriniz ne kadar çok kıvrık durursa gözünüzün kenarları o kadar çok açılacağından dolayı rimeli tek kat değil de çift kat sürmeniz yeterli. Fırça ucu bükülebilir olmasına dikkat edin.

2. Kirpik kıvırıcı kullan: Bu işlemi rimel sürmeden önce yaparsanız daha rahat kıvırabilirsiniz. Kıvrık kirpiklere rimel sürmekte sizin için daha kolay olacaktır. Bu kıvırıcıyı kullanırken kirpiklerinizi koparmamaya özen gösterin.

Kirpik kıvırıcıyı kullanmadan önce saç kurutma makinesinin altında bir 5 dakika ısıtırsanız kirpikleriniz daha kolay kıvrılacaktır.

3. Renkli farlar kullan: Yeşil gözlüler kum rengi ve morun tonlarını, mavi gözlüler kahverengi ve füme tonlarını, kahverengi gözlüler altın ve pembe tonlarını tercih edebilirler.

4. Gözünüzün iç kısmına beyaz veya krem nut kalemiyle çerçeveleyin: Kirpik diplerinize de siyah bir göz kalemiyle dıştan çerçeveleyin.

5. İki farklı göz farı kullan ve bu farları göz kapaklarında karıştır: Simli farlar gözlerinizi daha ışıltılı göstereceğinden kullanılabilir, zevkinize kalmış...

6. Takma kirpikleri kullanmaktan korkmayın: Takma kirpik taktığım belli olur diye düşünüyorsanız orantılı bir şekilde aralara serpiştirebilirsiniz.

7. Kaş şekline özen göster: Düzgün ve şekilli kaşlar, gözlerini daha vurgulu hale getirecektir.

8. Alt kirpik diplerinin dış kısımlarına ışıltılı far uygula: Gün içinde doğal renkleri, gece içinse lacivert, mürdüm ve gri tonlarını tercih edebilirsin.