Uykusuz kalma durumu, stresli yaşam, yorgunluktan kaynaklı problemler…Bütün bu nedenler göz altında ya da çevrelerinde meydana gelen morluk, halka ve torbalara neden olabileceği gibi genetik ve ya alerjik sebeplerden ötürü de bu rahatsızlıkltan dert yanabilirsiniz.

Göz altındaki torbalar ve morluklar için mutfağınızda zaten var olan malzemelerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Mesela kivi kabuğu ya da elmayla baskı yapabilirsiniz. Göz kapaklarınızın düşmesine ve kırışmasına karşı da her gün 4 parmağınızı kaşınızın altına yerleştirip, alnınızı aşağı doğru bastırın ve bunu 10 defa tekrarlayın. Göz altı torbalarınızın geçmesi için hazırladığımız bakım kürünü sizde deneyin.

MALZEMELER

1 yemek kaşığı çavdar unu

1 tatlı kaşığı keçiboynuzu

4 adet kara üzüm suyu

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı limon suyu

UYGULAMASI

Malzemelerin tümünü homojen hale gelinceye kadar karıştırma işlemi yaptıktan sonra göz çevrenize dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin.20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü iyice durulayın. Hassas cilt tipleri hariç bu kürü tüm cilt tipleri haftada iki defa olmak üzere kullanabilirler. Uygulama sonucunda göz altı torbalarınızın azaldığını göreceksiniz.