Yorgunluk, uykusuzluk, stres, beslenme şekli, alkol ve sigara tüketimi, kalitesiz makyaj malzemeleri kullanımı gözaltı morluklarının o0luşumunda çevresel etkenlerdendir.

Gözaltı morluklarından kurtulmak için evinizde bulunan malzemelerle etkili kürler elde edip bu sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz.

SALATALIK KÜRÜ

Elbette göz deyince akla ilk gelen salatalık ve birçok kullanım şekli mevcut. Salatalığı dilimleyip gözlerinize, kabuklarını da göz altınıza ve hatta yüzünüzde bekletebilir ya da salatalık rendesinden sonra çıkan suyu soğutup pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu kürü her gün uygulayabilirsiniz.

PEYNİR KÜRÜ

Bir parça beyaz peyniri krem kıvamına gelene kadar ezin ve göz altınıza sürün. Uzanarak 10 dakika bekleyin ve sonrasında yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Bu kürü iki - üç gün ara ile uygulayabilirsiniz.

DOMATES KÜRÜ

Domatesi sıkın ve suyuna bir iki damla limon damlatın. Karışımı pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayın. 10 dakika bekletin ve yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Bu kürü iki - üç ara ile uygulayabilirsiniz.

PATATES KÜRÜ

Patatesi dilimleyerek gözlerinizde bekletebileceğiniz gibi rendelenmiş patatesin suyunu da pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca patatesin posasını bir gazlı bez içinde göz altlarında 10 dakika bekletmek te başka bir kullanım şeklidir.

Bu kürü iki - üç gün ara ile uygulayabilirsiniz.

İNCİR KÜRÜ

Yaz geliyor, meyvelerden de faydalanmak gerek. Bir taze inciri ikiye bölün ve yassılaştırarak göz altlarınızda 10 dakika bekletin. Yüzünüzü ılık suyla durulayın ve nemlendirici uygulayın. İncirden sonra dilerseniz kuşburnu çayını soğutup göz altınıza uygulayabilri ya da tüm yüzünüzü de silebilirsiniz. Kuşburnu uygulamasını yapacaksanız yüzünüzü yıkamanıza gerek yok.

Bu uygulamayı iki - üç ara ile uygulayabilirsiniz.