Güzellik uzmanları, özellikle kadınların çok sevdiği ve araştırmaktan yorulmadığı makyaj teknikleri hakkında bilmemiz gereken her şeyi açıkladı. Doğru makyaj tekniğini uyguladığınız zaman, görünümünüz daha ışıltılı ve etkileyici olacaktır. Ancak yapacağınız yanlış bir makyaj uygulama hatası ise, görünümünüzü kötü olarak gösterecektir. Bu hataya düşmemeniz için sizlere göz renginize göre nasıl makyaj yapmanız gerektiğini anlattık. İşte göz rengine göre makyaj önerileri...

GÖZ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Eğer gözleriniz yeşil, cildiniz açık tona sahipse soft ve açık pembe tonlu farlarla makyajını doğru bir şekilde yapabilir ve gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Buğday tene sahip olan kadınlar ise, mürdüm rengi far kullanabilirler. Fakat kızıl tonlar, gözlerinizi tamamen ortaya çıkarmak için en doğru renktir.

Etkileyici bir derinliğe sahip olan mavi gözlü kadınlar ise, turuncu ve bronz gibi zıt renklerle tamamlansa da turuncu kullanmak her zaman kullanışlı olamayacaktır. Bu gibi durumlarda gözlerinizi ortaya en net çıkaracak olan gri tonlarını kullanabilirsiniz. Bej, mor, siyah da mavi göz için tavsiye edilen farlar arasındadır.

Ela gözlülere sahip olan kadınların göz renkleri değişken olduğu için makyajlarını yaparken kullandıkları tonlar daha önemlidir. Bu gözlere sahip olanlar için en iyi tonlar: mavi, yeşil, gri ve mor gibi renkler. Bu gözlere en yakışan göz makyajı tonlarından biri de lacivert. Lacivert, gözlerinize derinlik kazandırır. Altın ve bronz tonlarını kullanırsanız da gözlerinizin ne kadar güzel göründüğünü fark edeceksiniz.