Göz Makyajında Gözleri Nasıl Korumak Gerekir?

Makyajımızda en çok zaman, göz makyajı yaparken harcadığımız zamandır. Rimeli farı kalemi derken göz içine ve dışına birçok ürün kullanırız. Peki makyaj yaparken gözlerimizi ne kadar koruyabiliyoruz? işte onları korumak için yapmamız gerekenler.

Göz Makyajında Gözleri Nasıl Korumak Gerekir?

Göz Makyajında Gözleri Nasıl Korumak Gerekir?

Kullanılan makyaj malzemeleri ya da çevresel faktörler gözlerimizi yorar hatta enfeksiyon kapmasına bile neden olabilir. Peki göz çevresi için kullandığımız ürünler nasıl olmalıdır. Göz makyajı temizliği nasıl olmlıdır. Haberimizi makyaj sevenler için derledik.

ÜRÜNLER KALİTELİ OLMALI

Herhangi bir göz enfeksiyonu geçirildiğinde kullanılan bütün ürünlerin değiştirilmesi gerekir. Göz makyajı yaparken kirpiklerin dış kısmına uygulanması gerek, kesinlikle göz kapağının içi kısmına ürün uygulanmaması lazım. Ayrıca kirpiklerin iç kısmına uygulanan makyaj ürünleri burada bulunan salgı bezleri uçlarını tıkayarak halk arasında arpacık olarak bilinen göz kapağı enfeksiyonlarına sebep olabilmektedir.

UYUMADAN ÖNCE MUTLAKA TEMİZLENMELİ

Göz kapağı şampuanı, düzenli olarak sabah akşam uygulanması önerilen ürünlerdir. Çünkü açık ortamda olan ve çeşitli tozlara maruz kalan gözlerimiz ve göz kapaklarımızı temizlenmezsek kronik göz kapağı sorunları ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi makyaj temizlemesini yapmayan kişilerde zamanla alerjik hastalıklar, kronik enfeksiyon, göz çevresi kırışıklıklarında artma, göz çevresi ödemi, arpacık oluşumu gibi pekçok hastalık görülmesi riski artmaktadır.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aaşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri