Uykusuz kalma durumu, stresli yaşam, yorgunluktan kaynaklı problemler…Bütün bu sebepler göz altında ya da çevrelerinde oluşan morluk, halka ve torbalara neden olabileceği gibi genetik ve ya alerjik sebeplerden ötürü de bu rahatsızlıkltan şikayetçi olabilirsiniz.

Göz altındaki torbalar ve morluklar için mutfağınızda zaten var olan malzemelerden yararlanabilirsiniz. Örneğin kivi kabuğu ya da elmayla baskı uygulayablirsiniz. Göz kapaklarınızın düşmesine ve kırışmasına karşı da her gün 4 parmağınızı kaşınızın altına yerleştirip, alnınızı aşağı doğru bastırın ve bunu 10 defa tekrar edin. Göz altı torbalarınızın geçmesi için hazırladığımız bakım kürünü sizlerle paylaşıyoruz.

MALZEMELER

1 yemek kaşığı çavdar unu

1 tatlı kaşığı keçiboynuzu

4 adet kara üzüm suyu

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı limon suyu

YAPILIŞI

Malzemelerin tümünü homojen hale gelinceye kadar karıştırma işlemi yaptıktan sonra göz çevrenize dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin.20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü iyice durulayın. Hassas cilt tipleri hariç bu kürü tüm cilt tipleri haftada iki defa olmak üzere kullanabilirler. Uygulama sonucunda göz altı torbalarınızın azaldığına şahit olacaksınız.