Göz çevresindeki renk farklılıklarını gizlemek, gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlamak için gözaltı kapatıcısı bunu sağlayan kolay bir yöntemdir. Bu durumda “concealer” yani kapatıcılardan faydalanabilirsiniz.Peki, Gözaltı Kapatıcısı Nasıl Seçilir? İşte merak edilenler...

Concealer; yüzünüzdeki ifadeyi ve bakışlarınızı belirginleştirmek için de ideal bir makyaj ürünüdür.

Concealer kullanımı için ilk adım, ten renginize uygun concealer tonu bulmak olacaktır. Kapatıcı rengi ten renginize göre ne çok açık ne de çok koyu olmalıdır. En uygun tonu bulmak için kapatıcıyı güneş ışığında denemelisiniz.

Açık renk, yapay bir görünüm sergilemenize neden olurken; koyu renk aydınlatıcı etkiyi sağlayamaz. Bunu engellemek için cilt renginizden bir ton açık kapatıcı, ihtiyacınızı karşılamanız için yeterli olur.

Fırçalı concealerlar rahat kullanımı nedeniyle makyaja yeni başlayanlar ve pratik makyaj yapmak isteyenler için idealdir. Ayrıca pompalı olan concealerlar hijyen açısından performansı yüksek ürünlerdendir. Pompalı concealer kullanımı için ise dikkat etmeniz gereken şey; ihtiyacınızdan fazla ürünü sıkmamaktır.

Renk ve ürün seçiminden sonraki adımınız ise kapatıcıyı doğru bir şekilde uygulamaktır. Kapatıcının pürüzsüzce yayılması için gözaltlarınızı, göz çevrenize uygun kremle nemlendirin. Cildiniz kremi emdikten sonra gözaltlarınıza mercimek tanesi kadar aldığınız kapatıcıyı, en hafif parmak olan yüzük parmağı ile uygulayın. Bütünlük sağlaması açısından çok hafif olarak göz kapaklarınıza da işlemi tekrarlayın.

Gün içerisinde makyajınızı tazeleyecek vaktiniz yok ise; pudranızı gözaltlarınızı hafifçe uygulayın. Böylece kapatıcınız sabitlenmiş ve makyajınız daha kalıcı hale gelmiş olur.

Gece makyajı yaparken kapatıcı üzerinize uyguladığınız pudra yerine, simli far kullanarak çok daha etkili sonuç alabilirsiniz.

Concealer Nasıl Kullanılır?          

Kadınların makyaj çantalarının vazgeçilmezi olan concealerlar yorgun yüzü canlandırır, cilt lekelerini gizler ve gözaltlarındaki halkaları yok eder. Concealerları kullanmanın belli başlı yöntemleri vardır. Bunlardan ilki gözaltlarına uygulamaktır. En iyi sonucu almak için bir fırçadan ya da parmaklarından yardım alabilirsiniz. Concealerı gözaltına yaydıktan sonra göz pınarından başlayarak diğer tarafa doğru hafif hareketlerle yay. Eğer parmak uçlarınla uyguluyorsan çok ama çok nazik hareketlerle uygulamaya dikkat et. Gözaltındaki deri oldukça hassastır.

Concealerı yüzündeki lekeleri yok etmek için de kullanabilirsin. Eğer yüzünde sivilce ya da güneş lekesi varsa concealerı bu noktaya sür ve hafifçe dağıt. Cildinde dokulu bir görünüm olmaması için incecik bir kat uygulamayı ihmal etme. Parmak uçların yerine yumuşak bir makyaj fırçası kullanman daha faydalı olacaktır. İstenmeyen noktaları gizledikten sonra üzerine incecik bir pudra uygula ve kapatıcının o noktada sabitlenmesini sağlar.

Gözaltı Kapatıcısı Fondötenden Önce Mi Sürülür?

Önce kapatıcı mı fondöten mi? Gözaltı kapatıcısı kullanmaya yeni başlayacak kadınların aklına gelen ilk soru budur. Siz de bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız, yazımızın bu bölümü tam size göre!

Önce fondöten, sonra kapatıcı! En doğru uygulama bu şekildedir. Eğer önce kapatıcını uygularsanız, farkında olmadan daha yüksek miktarda ürün kullanırsınız. Bunun sonucunda ise ortaya doğal olmayan, pürüzlü bir yapı çıkar. Eğer cildinizde herhangi bir leke yoksa önce fondöten sonra kapatıcı sürmelisiniz. Cildinizde leke varsa da ilk uygulamayı bir CC krem ile yapmanız daha doğru olacaktır. Böylelikle önce cildinizdeki lekeleri gizlemiş, sonra da kusursuz bir makyaj görünümü elde etmiş olursunuz. Kapatıcını uygularken fırça kullanacaksanız küçük ve yumuşak bir fırça edinmeyi ihmal etmemelisiniz. En güzel sonucu böyle elde edebilirsiniz.


Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın