Düğün günü özellikle kadınların en mükemmel görünmek isteyecekleri özel günlerden bir tanesidir. Kadınların en mükemmel görünüme sahip olmak istedikleri bu özel günde makyajın da önemi oldukça büyüktür. Hayatınızın en anlamlı ve özel gününde uygulayabileceğiniz makyaj önerilerini sizler için derledik.

MAVİ GÖZLÜ GELİNLER İÇİN MAKYAJ TEKNİKLERİ

Mavi gözlüler için kullanılabilecek farklı göz makyajı seçenekleri mevcuttur. Gözlerinizi olduğundan daha iri göstermek istiyorsanız bej ve toprak tonlarındaki makyajlar tam size göre olacaktır. Buğulu bakışlar istiyorsanız koyu gri makyaj kullanarak çarpıcı bir görüntü elde edebilirsiniz.

YEŞİL GÖZLÜ GELİNLER İÇİN MAKYAJ TEKNİKLERİ

Daha çok mor, kahverengi tonları gibi renkleri tercih etmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra gümüş ve gri renkler de yeşil gözlülerin uzak durması gereken renkler arasında yer almaktadır. 

KAHVERENGİ GÖZLÜ GELİNLER İÇİN MAKYAJ TEKNİKLERİ

Göz rengini belirginleştirmek isteyenler kendi göz renginden daha koyu bir makyajı tercih edebilirler. Ayrıca toprak, bakır ve altın tonları ile gözlerinize ışıltı katarak parlayabilirsiniz. Abartıya kaçmadan kullanacağınız ışıltılı farlar ile bakışlarınız daha sıcak bir hal alacaktır.

TEN RENGİNİZE GÖRE GELİN MAKYAJI TEKNİKLERİ

BEYAZ TENLİLER İÇİN GELİN MAKYAJI

Toprak tonlarını seçerek yaptıkları makyaj oldukça mükemmel görünmenize yetecek ve artacaktır.. Allık seçiminde ise bal, şeftali ve kayısı tonları tercih edilmelidir. Gelin makyajında abartılı rujlar beyaz tenlilerde fazla sırıtabilir. Bu nedenle pembe tonları veya parlatıcı gibi sade bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

BUĞDAY TENLİLER İÇİN GELİN MAKYAJI

Buğday tenli olan kadınlara şüphesiz en çok yaışan renk bronz tonları olmaktadır Allık olarak da pembe tonlarında seçim yapılmasında yarar vardır. Düğünde oldukça hareketli bir gün yaşanacağı için makyajın sabitleme işlemine de aynı oranda dikkat edilmesi gerekmektedir.

ESMER TENLİLER İÇİN GELİN MAKYAJI

Esmer tene sahip olan gelin adayları pembe tonlu fark-lardan ve nude dudak rujları tonlarından faydalanabilirler. Özellikle ciltlerinin bronzluğunu daha da belirginleştirmek için ise ışıltılı bronzer ve aydınlatıcılardan yaralanabillrler.