Hep bir gamzeniz olsun istediniz ama bu görünümün doğuştan geldiğine mi inanıyorsunuz? Artık siz de yüzünüzde mükemmel gamzeler sahip olabilirsiniz. Yüzünüzün karakteristik yapısına daha çok anlam katan gamzelere, sizlerle paylaştığımız ipuçlarıyla da kavuşmanız artık mümkün.

İşte mükemmel gamzelere kavuşmak için 4 ipucu...

YANAK EGZERSİZLERİ

Boş olduğunuz her an yanak egzersizi yapın."O" ve "I" harfine doğru harfleri uzatarak söyleyin ve yanaklarınıza o harfin tam şeklini verecek şekilde hareket ettirin. Parmağınızla yanağınıza bastırarak kas egzersizleri yapın. Gün geçtikte yanağınızdaki çukuru görmeye başlayacaksınız. Bu durum da egzersizin gamzelerinizi çıkardığının olumlu etkisidir.

GÜNDE 10 DAKİKA 3 DEFA UYGULAYIN

Dudak kenarınıza baskı uygulayarak günde en az 3 defa bu egzersizleri tamamlamanız gerekiyor. Dudak kenarlarında gamzenin oluşması çok daha kolaydır, yanaklarda gamze oluşması çok daha uzun süreler almaktadır.

GÜLÜMSEMEK

Bu hareketleri yaparken gülümsemenizi eksik etmeyin. Bu işlem gamzenizin hızlı çıkmasında büyük rol oynamaktadır.

GAMZE ESTETİĞİ

Yüzde gamze oluşmasının sebebi yüzünüzdeki kasların deriyle tam temasından kaynaklanmaktadır. Derinize direk temas eden kaslarınız gamzenizi ortaya çıkarmaya yetecektir.