Şehir hayatında sokak modasını takip edenlerin artık görmeye aşina oldukları gömlek elbiseler, seçilen ayakkabı modeline ve vücut tipine göre farklılık gösteriyor. Vücut tipiniz ne olursa olsun sizi olduğunuzdan daha zayıf gösteren bu elbise modellerini günlük yaşantınızda fazlaca kullanabilirsiniz.

Gömlek Elbise İle Büyük Kemerler Kullanabilirsiniz

Gömlek elbiseleri güzelleştiren en önemli aksesuarlardan biri de kemerler olmaktadır. Kemer elbisenize farklı bir hava katacağı gibi trend görünmenize de yardımcı olacaktır.

Geniş Bir Omzunuz Varsa Daha Da Geniş Görünmemek Önemli

Kadınların vücut tipleri birbirlerinden farklılık göstermekte ve bu farklılık moda olan ürünlerin her kadın tarafından tercih edilmesini zorlaştırmakta. Zayıf bir kadının giyebileceği kıyafetler ile balık etine sahip bir kadının giyebileceği kıyafetler nasıl farklı olmalıysa, omuz ya da basen bölgesi geniş olan kadınlar için de aynı ürünlerin farklı stilleri ön plana çıkıyor. Böylece giydiğiniz kıyafetlerde olduğunuzdan çok daha geniş görmenin önüne geçmiş oluyorsunuz. Eğer geniş omuzlara sahipseniz düz inen gömlek elbiseler sizi olduğundan çok daha kilolu gösterecektir. Bunu önlemek için beli sıkı bir gömlek elbise modeli tercih etmeniz çok daha uygun olacaktır.

Basenleriniz Varsa Alt Tarafı Bol Modeller Tercih Etmelisiniz

Türk kadınının en büyük sorunsalı olan geniş kalçalar gömlek elbise kullanımında da sorun yaratmaya devam ediyor. Üst bölgeniz ideal ölçülerde ise bu bölgeleri saran fakat alt tarafa doğru bollaşan gömlek elbiseler sizin normalden çok daha kilolu görünmenizin önüne geçecektir. Üst tarafın inceliğini vurgulayan ve alt kısmı daha bol olan modeller seçerek vücut duruşunuzu dengeleyebilirsiniz. Alt tarafı cepli ve kısa modellerden ise mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Karın Bölgenizde Fazlalıklar Varsa

Karın bölgenizdeki fazlalıkları kapatmak için giyeceğiniz bol gömlek elbiseler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Bunun yerine zarif bir kemere sahip olan gömlek elbise modellerini tercih ederek vücut tipinize uygun olarak giyinmiş olacaksınız.

Renk Tercihi Önemli

Gömlek elbiselerin bir diğer kullanım rahatlığı sağlayan özelliği ise yaz mevsiminde oldukça serin tutmalarıdır. Sıcak günlerde giymeyi tercih edeceğiniz elbiselerin başında gelmesi gelmesiyle birlikte özellikle tene fazlasıyla temas etmediği için de sıcak günlerde serinlemenize de yardımcı olacaktır.