Eyeliner bir göz makyajının olmazsa olmazlarındandrı. Özellikle gözler üzerinde kusursuz çekilmiş bir eyeliner uygulamasıyla o büyük etkiyi yakalayabilirsiniz.

Bir yıldız gibi görünmenin altın kurallarından biri de parlayan ve sağlıklı bir ciltten geçmektedir. Mat ve parlamayan bir cildiniz varsa bu etkiyi yaratmak adına kullanacağınız aydınlatıcı miktarını da buna göre belirleyebilirsiniz. 

Solgun ve yorgun görünen bir cildiniz varsa da mercan renklerinde bir allık uygulamasıyla daha canlı ve uyanık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ruj uygulamalarınızda da tercihinizi daha mat tonlar yerine daha canlı ve parlak görünümden yana kullandığınızda (örneğin: parlatıcı, simli rujlar, metalk rujlar, ruj üzerine aydınlatıcı uygulamaları, dudak balmları vs.) gibi ilgi çekici ve göz alıcı dudaklara sahip olabilirsiniz. 

Göz makyajlarında far rengi olarak tercihiniz bronz ve kahve tonlarından yana kullanmanız gözlerinizi ön plana çıkarmaktadır.

Daha cool ve gerçek bir yıldız gibi görünmenin bir diğer sırrı ise çok fazla kapatıcı fondöten uygulamalarından kaçınmaktır. Fondöten yerine yüzünüze daha az kapatıcılık sağlayan bb kremlerden sürebilirsiniz.