Yapılan bir araştırmanın sonucuna göre; geniş kalçalı kadınların bir takım ciddi hastalıklara yakalanmasının daha zor olduğu ve küçük kalçalı kadınlara göre daha sağlıklı oldukları ortaya çıktı. İngiltere’nin Oxford Üniversitesi ve Churchill Hastanesi’nin araştırmasına göre; bacak ve kalçaları büyük kadınların daha sağlıklı olduğu ortaya koyarak, geniş kalça tipine sahip kadınların birazdan vereceğimiz ciddi hastalıklara yakalanma şansının daha az olduğunu ortaya çıkarıyor.

GENİŞ KALÇALI KADINLARIN BU HASTALIKLARA YAKALANMASI ZOR

Araştırma sonucunda,sağlıklı bir kiloda olmasına ragmen kalça, uyluk ve bacaklarında daha fazla yağ bulunananların diyabet hastalılıklarına yakalanmasının daha az olduğu ortaya koydu.

Aynı zamanda bu tip vücuda sahip olan kişilerin felç ve kalp krizi geçirme riskinin daha düşük olduğu ihtimaller arasında.

ABD' de yapılan bir araştırma sonucunda ise, geniş kalçalı kadınlarla alakalı yapılan araştırma bilim insanlarını bile hayret ettirdi.

Yapılan araştırmada geniş kalçalı olan kadınların daha fazla cinsel ilişkiye girdikleri ortaya çıkmış ve çıkan sonuç tartışma yaratmış.

Bu araştırma sonucunda birçok bilim insanı konuyla alakalı görüşlerini şu şekilde dile getirdiler, ''birkaç geniş kalçalı kadına bakarak bu varsayıma varamayız, Bu sonuçlar tamamen bilim dışı. Geniş kalçalı kadınların kalçalarının geniş olmasının nedenlerinden biri çocuk doğurmak veya buna benzer çeşitli nedenler barındırabilir ancak birlikte olmanın bu durumla bir alakası olamaz yanıtını verdiler.