Basen bölgesi geniş olan kadınların en büyük sıkıntısı alt gövdelerinin istenen incelikte olmaması oluyor. Bu sorunu da giderebilmek adına renklerin gücünden faydalanmak da  bir o kadar önemli Özellikle açık renklerin kişiyi daha kilolu gösterdiği bir gerçek olmakla beraber koyu renkler giyilmesi  de vücudumuzu bir o kadar zayıf gösterecektir. Bu görünüme sahip olabilmek için de yapmanız gereken şey alt gövdenizde koyu renkler tercih ederken üst gövdenize eğer kilolu olduğunu düşünmüyorsanız açık renkler tercih etmek olmalıdır.

DİKKATİ KALÇALARDAN ÇEKİN!

O kadar büyükler ki nasıl dikkati dağıtalım mı diyorsunuz? Ne demiştik, önce kendinizle barışık olun. Olumsuz düşüncelerden ve kalçanızın çevresine kondurduğunuz geniş kemerlerden uzaklaşın. Cepler, pileler ve yoğun desenler kalçanızın daha da büyük gözükmesine sebep olacaktır. Zaten kalçalarınızın büyüklüğünden şikâyetçiyseniz bu aksesuarlardan uzak durun.

TERCİHİNİZİ KURTARICI TOPUKLU AYAKKABILARDAN YANA KULLANIN!

Topuklu ayakkabıyı çoğu kadın için vazgeçilmezler arasındadır. Basenleriniz genişse topuklu ayakkabı sayınızı arttırmanızı öneririz. Çünkü topuklu ayakkabı giydiğinizde bacak boyunuz daha uzun gözükür ve rahatsız olduğunuz büyük basen görüntüsü daha hoş bir görünüme kavuşur. Topuklu ayakkabının vücudunuzda oluşturduğu postür ile daha dik ve dar kalça görünümüne ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz ayakkabı modelleri ise ayakucunuzu değil sadece ayağınızın üstünü açıkta bırakan modellerden olursa sonuçtan daha memnun kalırsınız. Dikkati basenlerden uzaklaştırmak demiştik, bunun için bir diğer yol da dikkati üst bedene çekmek olmalıdır.