Düğün gününüzde kusursuz bir görünüme sahip olmak sizin en doğal hakkınız. Fakat düğün gününün telaşı ve heyecanıyla bazı noktaları gözden kaçırabilirsiniz. Düğün günü makyajınızın sizi her zamankinden daha güzel ve ışıl ışıl göstermesini istiyorsanız sizin için hazırladığımız ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

CİLDİNİZİ DÜĞÜNE HAZIRLAYIN

Düğün gününüzden kısa bir süre önce cildinize dikkat etmeye özen gösterin. Cildinizi dinlendirerek makyaj yapmaya ara verin. Soğuk suyla temizleyebilirsiniz. Nemlendirmeye özen gösterin. En önemlisi sağlıklı bir cilt için bol bol su için. Dudaklarınızı da nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

MAKYAJ PROVASI YAPIN

Makyaj için önceden randevu alın ve nasıl bir makyaj istediğiniz konusunda emin olun. Düğününüzden bir hafta önce makyaj provası yapın ki düğün günü sıkıntıya düşmeyin.

DÜĞÜN GÜNÜ CİLDİNİZ IŞILDASIN

Gelin makyajınızda sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüm sağlamak isterken, parlak yağlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu durum o gün çekilen fotoğraflarda pek hoş durmayabilir. Parlak görüntüyü yok etmek için alnınıza, burnunuza ve çenenize yarı saydam pudra sürebilirsiniz.

MAKYAJINIZ KALICI OLSUN

Düğün bitimine kadar makyajınızın düzgün kalmasını istiyorsanız makyaj bazı kullanabilirsiniz. Makyaj bazı tüm makyajınızı yüzünüze sabitlemede işinizi kolaylaştıracaktır.

MAKYAJINIZI TAZELEMEYİ UNUTMAYIN

Yanınızda mutlaka pudra, ruj, allık ve mendili eksik etmeyin. Bu şekilde, ihtiyacınız olduğu an panik olmadan tazeleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

MAKYAJ ZAMANINI İYİ AYARLAYIN

Kendi düğününüze geç kalmamak veya tamamlanmamış bir makyajla çıkmamak için makyaj yapılacak zamanı doğru seçin.