Evlilik hazırlığında olan bayanların mutlaka uygulaması gereken bakım önerileri bulunmaktadır. Özellikle gergin bir bekleyişe geçileceğinden cildin yaşadığınız stresten etkilenmemesi için uygulamanız gereken bakımlar bulunmaktadır. Bu bakım uygulamalarının en etkili olanlarını sizler içiin derledik.

STRESLİ GELİN ADAYLARINI RAHATLATACAK CİLT BAKIM ÖNERİLERİ

Düğün gününden yaklaşık altı ay önce hazırlıklara başlamanız gerekiyor. Cilt bakımınızı yapmaya başlamalısınız. Her şeyden önce gelen ve en basit yolu bol su içmektir.Toksinlerden arınmak ve gerekli ışıltıya kavuşmanız için en etkili ve ucuz yol budur.

Eğer cildinizde özellikle de dekolte bölgenizde sivilce gibi problemler oluştuysa bir dermatologdan yardım almalısınız. Cilt temizliği gözeneklerinizin temizlenmesini ve siyah noktalarınızın azalmasını sağlayacaktır.

Peeling uygulaması yapmayı atlamamalısınız. Peelinginizi seçerken cilt yapınızı göz önünde bulundurmayı da unutmayın.

Cilde düzenli olarak peeling yaparsanız ölü hücrelerden kolayca kurtulabilirsiniz. En kısa zamanda bir vücut fırçası edinerek her sabah bununla vücudunuzu fırçalamalısınız. Bu fırçalama sayesinde ölü hücrelerden kurtulabilir, kan dolaşımınızı hızlandırarak selülitlerinizin azalmasını da sağlayabilirsiniz.

Bu dönemi kolay atlatmak istiyorsanız ilk başta cildinizi temiz tutmalısınız. Cilt bakımınız için kullanacağınız temizlik ürününü seçerken dikkatli olmalısınız. Daha önce denemediğiniz bir ürünü kullanmanızı pek önermiyoruz. Çünkü farklı bir reaksiyon gösterirse tedavisi uzun sürebilir.

Cilt temizliğiniz önemli dedik evet ama çok fazla yüz temizlemek de ters etki yapar. Yüzünüzü sabunla yıkarken çok iyi temizlenmiş gibi hissediyor, cilt problemlerinize faydalı olmasını istiyorsanız sabun seçimini doğru yapmanız gerekir. Özellikle sivilceler ve cilt problemleri için kükürtlü ve zeytinyağlı sabunlar dermatologlar tarafından öneriliyor.

Düğün fotoğraflarında da güzel görünmenizi sağlayacak bir önerimiz de en az üç ay öncesinden her sabah glikolik asit ya da salisilik asit içeren bir temizleyiciyle yüzün temizlenmesi gerekiyor.