Takı seçerken sadece kıyafetiniz değil, vücut özellikleriniz de oldukça önemlidir. Özellikle gece dışarı çıkarken takı seçimi yapmak istiyorsanız ve çok minyon bir yapınız varsa, sırf çok gösterişli olması için çok büyük modeller tercih etmek yanlış olacaktır. Minyon kadınlar vücut tipleri ile orantılı şık fakat zarif takılar tercih etmeli, çok büyük takılardan uzak durmalılar. Eğer daha normal ya da yapılı bir vücuda sahipseniz son dönemin en trend takıları olan büyük modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ELBİSE TERCİHİNE GÖRE TAKI SEÇİMİ

Burada önemli olan nokta giydiğiniz kıyafete uyumlu takılar seçmekten geçiyor. Kıyafetinizin rengi, dekoltesi, uzunluğu ve kumaşı seçmeniz gereken takıları belirleyen en önemli noktalardan.

Gece dışarı çıkarken abiye tarzında bir elbise tercih etmeniz gereken bir yere gittiyseniz metal takılardan uzak durmanız gerekir. Böyle bir durumda taşlı modelleri tercih ederek çok daha gösterişli bir havaya bürünebilirsiniz.

Eğer gece dışarı çıkarken kot şıklığı yaratmak istiyorsanız bu tarzı tamamlamak için taşlı takılardan ziyade metal takıları tercih ederek gösterişli ama aynı zamanda uyumlu ve sade bir hava yaratmanız mümkün olacak.

Son dönemde her yerde görülen deri kolyeler kot ve şık elbiseler için tamamlayıcı bir aksesuar özelliğine sahip olurken bu tercihler için kıyafetinizin göğüs dekoltesini mutlaka hesaba katmalısınız. Eğer takı tercihiniz tek bir parçadan oluşsun istiyorsanız, seçeceğiniz parçanın gösterişli olmasına mutlaka özen göstermelisiniz. Parlak bir yüzük, kolye ya da küpe tek başına dahi olsa yaratmak istediğiniz gösterişli havayı sağlamaya yetecektir.

Kıyafetiniz kadife bir kumaştan ise mutlaka eskitme takı modelleri, parlak bir kumaştansa küçük pırıltılı takı modelleri eğer çok sade ve tek renk bir kıyafet tercihiniz varsa mutlaka gösterişli ve parlak ve mümkün mertebe büyük takı modellerini kullanmalısınız.