Gece için cilt bakımı rutinine geçildiğinde ise, daha fazla malzeme kullanmanın önemli olduğu belirtilmelidir. Cilt sağlığı için muhakkak nemlendirici kullanmak gerekmektedir. İmkan oldukça üst üste ağır makyajlar yapmamak ve fondöten kullanmak yerine BB ya da CC krem kullanımı tercih edilmelidir.

Cildin erken yaşlanmaması adına uygulanacak yöntemlerden bir olan ve tüm parametreleri yok saydıracak unsurlardan olan cilt nemlendirilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle de makyaj temizleyicisi kullanmak önemlidir. Cildi temizlemek için sadece makyaj temizleme suları ve makyaj temizleme mendilleri yeterli değildir. Özellikle, sabun ya da ıslak mendil kullanarak makyajı temizlemek oldukça yanlış olacaktır. Bu yüzden, makyaj temizleme losyonları, makyaj temizleyiciler haricinde de cildin alkol sebebiyle kuru bir görünüme sahip olmaması için oldukça iyi nemlendirilmesi şart!

CİLDİ NEMLENDİRMEK ŞART!

Cildinde kusurlar ve siyah noktalar bulunan kadınların peeling içerikli ürünler kullanırken oldukça dikkatli davranmaları gerekmektedir. Bunun sebebi bu kusurları tahriş ederek daha derinlere itmesinden kaynaklanmaktadır.

Cilt bakımının yapılırken özellikle kuru cilde sahip olan kişilerin kilden ve kil maskesinden uzak durması gerekmektedir. Cildi kuru olanların yüz kırışıklıklarına daha fazla maruz kaldığı bilinmektedir. Bu sebeple de kuru ciltlerin kullanacağı maskeler daha çok nem odaklı olmalıdır.