Cildin erken yaşlanmaması adına uygulanacak yöntemlerden bir olan ve tüm parametreleri yok saydıracak unsurlardan olan cilt nemlendirilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle de makyaj temizleyicisi kullanmak önemlidir. Cildi temizlemek için sadece makyaj temizleme suları ve makyaj temizleme mendilleri yeterli değildir. Özellikle, sabun ya da ıslak mendil kullanarak makyajı temizlemek oldukça yanlış olacaktır. Bu yüzden, makyaj temizleme losyonları, makyaj temizleyiciler haricinde de cildin alkol sebebiyle kuru bir görünüme sahip olmaması için oldukça iyi nemlendirilmesi şart!

KADINLARDA 23 YAŞINDAN SONRA GECE VE GÜNDÜZ KREMİ KULLANIMI ŞART!

Kadınlarda 23 yaşından sonra gece ve gündüz kremleri kullanılmaya başlanmalıdır. Bu kremler gün boyunca ve gece boyunca cildi nemli tutarak onarma işlemini gerçekleştirecektir. Bu nedenle, hem cilt tipine hem de yaş aralığına dikkat ederek sabit bir gece ve gündüz kremi edinilmelidir.

Cildinde kusurlar ve siyah noktalar bulunan kadınların peeling içerikli ürünler kullanırken oldukça dikkatli davranmaları gerekmektedir. Bunun sebebi bu kusurları tahriş ederek daha derinlere itmesinden kaynaklanmaktadır.

Cilt bakımının yapılırken özellikle kuru cilde sahip olan kişilerin kilden ve kil maskesinden uzak durması gerekmektedir. Cildi kuru olanların yüz kırışıklıklarına daha fazla maruz kaldığı bilinmektedir. Bu sebeple de kuru ciltlerin kullanacağı maskeler daha çok nem odaklı olmalıdır.

Gün içerisinde yapılan cilt bakımı rutinlerinde dudakların nemlendirlmesi ve bu adımın mutlaka atlanmaması gerekmektedir. Bu sebeple dudakların uygun bir dudak balmıyla nemlendirilip ardından makyaj uygulaması yapılmışsa bir ruj uygulaması yapılması daha doğru olacaktır.