Gebelik dönemlerinde bulantı problemleriyle oldukça sık karşılaşan anne adayları özellikle bu duruma bir son vererek tamamen geçirmek isterler. Alınan bazı tedbirler sonucunda bu sorunlarınızdan kurtulmak oldukça kolay olacaktır.
Hamilelik döneminde baharatlı ve yağlı gıdalardan uzak durulmalı ve hem anne sağlığı hem de bebeğinizin sağlığı açısından meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek çok önemlidir. Yiyecekleri iyi çiğneyerek de bu besinlerin iyi öğütülmesi ve gün içerisinde midenizi tutacak kraker ve benzeri gıdaları tüketmek mide problemlerinizi de geçirmenize yardımcı olacaktır.

Kuru ve soğuk gıdalardan mümkün olduğunca uzak durup sıvı tüketiminde seçimleriniz su ve doğal meyve sularından yana olmalıdır. Alkol ve kafein içeren zararlı gıdalardan da aynı oranda uzak durulması çok önemlidir. Ağır kokulu ve baharatlı gıdalardan uzak durulmasının sebebi de mide de kaldıklarında bulantıya sebebiyet vermeleridir. Aynı oranda uzak durmanız gereken gıdalardan biri de kızartılmış ve yağlı yiyeceklerdi. Bu gıdalar tüketildeiğinde herhangi bir fayda sağlamadığı gibi fazla kilo almanıza ve mide bulantılarına sebep olacaktır.