Tırnakları ojeliyken kendini mutlu hissetmeyen kadın yoktur. Elleriniz hem bakımlı görünür, hem de sürdüğünüz renk ruh halinizi yansıtır. French oje, oje sürülmüş bir tırnağın ucunun farklı renkte bir ojeyle boyanmasıdır. İsminin French olma sebebi ise ilk olarak Fransada çıkmış olmasıdır. Aslında sadece bir oje sürme çeşididir. Farklı bir manikür tekniği değildir. Manikürünüzü yaptıktan sonra ister normal oje sürersiniz, ister French oje sürersiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

FRENCHLERE RENK GELDİ!

İlk zamanlarda sadece ten rengi bir oje veya cila ile yapılır, tırnak uçları beyaz ojeyle belirtilirdi. Ancak değişen renkler ve tarzlar ile renkli Frenchler son zamanlarda epey bir moda oldu. Artık siyah-beyaz, mavi-yeşil, sarı-gri gibi değişik ve çarpıcı renkler de kullanılıyor. Öncelikle ilk tavsiyem, evde boş zamanlarınızda bir iki deneme yapmanız olacaktır. Çünkü ilk yaptığınızda çok güzel olmasını beklemiyoruz. Elinizin alışması gerekiyor.

FRENCH NASIL YAPILIR?

Daha önceden sürmüş olduğunuz ojeleriniz duruyorsa onları temizleyin. Daha sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Nemlendirici el sabunları tercihimiz. Böylece elleriniz çatlamaz ve taze hissedersiniz. Elleriniz hala nemliyken tırnaklarınızın kenarlarında olan fazlalıkları manikür aletiyle temizleyin. Daha sonra da törpü yardımıyla tırnaklarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Sonunda tırnaklarınız ojeye hazır. Hangi renkleri kullanacağınıza karar verin. Biz sizin için çok yaygın olan ve kibar duran rakı beyazı-pudra pembe renklerini seçtik. Rakı beyazı rengindeki ojemizi sürüyoruz. Biraz kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra kolay olması açısından kağıt yardımıyla tırnağınızın alt kısmını kapatabilirsiniz. Kapattıktan sonra açık olan uç kısıma pudra pembe rengindeki ojemizi uyguluyoruz ve kurumasını bekliyoruz. Tırnağımız kuruduktan sonra alt kısıma uyguladığımız rakı beyazını tekrar tüm tırnağa uyguluyoruz.