Musluk sularının kloru cildinizi kurutabilir. Bu yüzden Fransız kadınlar genellikle ciltlerini suyla yıkamak yerine temizleyici sularla temizlemeyi tercih ediyor.

SAÇLARINI SÜREKLİ KESTİRİYORLAR

Cilt bakımlarına harcamadıkları vakti saçlarına ayıran Fransız kadınlar, 6 haftada bir saçlarını mutlaka kestirerek saçlarının sağlıklı ve parlak olmasını sağlıyor.

CİLT TEMİZLEYİCİLERİNİ İHMAL ETMİYORLAR

Fransız kadınlar cilt bakımı için sadece cilt temizleyicisi kullanıyor. Belki biraz da cilt serumuyla bu bakımı destekliyorlar.

KIRMIZI RUJLAR VAZGEÇİLMEZLERİ 

Kırmızı rujları hemen ellerinin altlarındadır. Gördüğünüz gibi konu ilgi çekmekse, kırmızı ruj her ülkede odak noktası olmaktadır. Fransız kadınlar da tüm kadınlar gibi kendilerine şık bir görünüm katmak istediklerinde kırmızı ruj kullanıyorlar Sadece bunu biraz fazla yapıyor olabilirler.

SAÇ KURUTUCULARI KULLANMIYORLAR

Fransız kadınları fön makinesi kullanmıyor. Ne kurutmak için ne de saça şekil vermek için saç kurutucusu kullanmıyorlar. Saçlarına şekil vermek amacıyla bigudi kullanıyorlar.

SADE MAKYAJ VE PARFÜMÜN ETKİSİ

Fransız kadınlarının sade ve doğal güzelliğinin en belirgin özelliği çok az makyaj yapmaları. Fransız kadınlarının en önemli özellikleri parfüm kullanımlarını yeterli düzeyde yapabilmeleridir.