Hayatınızdaki en özel anlarda en güzel günlerde fotoğraf çekilince fotojenik çıkma derdi herkeste vardır. Özellikle bu anlarda fotoğraflarda güzel çıkmak çok önemlidir. Sizlere fotojenik kadınların sıklıkla uyguladıkları fotoğraflarda fotojenik çıkma tüyolarını paylaşacağız.

Otururken fotoğrafınız çekiliyorsa fotoğraf çekme açısı mutlaka yukardan ve çene hizanıza ortalanmış durumda olmalıdır. Bunun aksi olduğunda yani fotoğraf makinesi çene hizanızın altına denk geldiğinde fotoğraflarda kötü çıkma ihtimaliniz daha yüksek olmaktadır.

Fotoğraf çekilirken rahat olmak kendiniz olmak ve kasılmamak büyük önem taşır. Fotoğraf makinesinin karşısında en doğal halimizle durmamız bizim daha fotojenik olmamızı sağlayacaktır.

Fotoğraf çekilirken çok fazla dişlerinizi gösterip gülmek sizi kötü gösterecektir. Bu durumun aksine gözlerinizi hafif kısıp küçük bir gülümsemeyle poz verirseniz daha fotojenik olacaksınız.

Fotoğraflarda çoğunlukla flaşın etkisinden dolayı gözlerimiz kapalı çıkar. Bunu önlemek için size tavsiye vermemiz gerekirse; fotoğrafçıdan üçten geriye saymasını isteyebilirsiniz. Fotoğrafçı üçten geriye sayana kadar gözlerinizin kapalı olması gerekiyor. Geri sayım bittikten hemen sonra gözlerinizi açtığınızda hem fotoğrafta canlı ve enerjik görünmüş olacaksınız hem de gözleriniz kapalı çıkmamış olacaktır.