Kadınlar için hazırladığımız yöntemlerle fondöteninizi sabitleyerek, özellikle yaz aylarında yapılan makyajınızın akmasını önlemeniz artık çok kolay...

Güzellik uzmanı Abraham Sprinkle, yağlı ciltlerin özellikle yaz aylarında daha fazla ter ürettiğini ifade ediyor. Kış aylarında kullanılan yoğun nemlendirici özelliği olan fondötenlerin, yazın terleme sonucu kötü sonuçlar yaratabileceğinin altını çizen Abraham Sprinkle, "fondöteninizin akması durumunda farklı teknikler uygulayabilirsiniz" önerisinde bulundu. Bu öneriye ek olarak, "Fondöteninizin akması sonucu cildinizde oluşan lekeleri dağıtmak için makyaj süngerine yüz spreyi sıkın ve hafif hareketlerle cildinizde gezdirin" tavsiyesinde bulunan güzellik uzmanı Sprinkle, uzun süre kalıcı olan fondötenleri satın almamız gerektiğinin de altını çizdi.

EVDE DOĞAL YOLLARDAN FONDÖTEN YAPMANIN PÜF NOKTALARI!

MALZEMELER

Maden suyu

Balmumu

Gıda boyası

Allantoin

Hakiki zeytin yağı

YAPILIŞI

Öncelikle marketten satın aldığınız maden suyunu iyice bir tencerenin içinde kaynatın. İçerisine bir yemek kaşığı allantoin ekleyin. Ardından balmumunu erittikten sonra, içerisine ilave edin ve güzelce karıştırın. Daha sonra istediğiniz renkte turuncu veya pembe gıda boyasını hazırladığınız karışımın içerisine dökün. İçerisine bir miktar zeytinyağı ilava edip karıştırın ve karışımı cam kavanozun içerisinde saklayabilirsiniz.