Solunum yetmezliği yaşayan ve sağ ayak topuğunda morluk ve darp izleri bulunan bebek, tedavisinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Bebeğin, işlemlerinin ardından koruyucu aileye verileceği belirlendi.

Bu arada, olayla ilgili gözaltına alınan, arasında anne G.C'nin de olduğu 5 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Menteşe ilçesinde 22 Mart'ta rahatsızlanan 25 günlük kız bebek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine götürülmüş, solunum yetmezliği çektiği tespit edilen bebeğin sağ ayak topuğunda morluk ve darp izine rastlanmıştı.

Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Dalaman ilçesinde yaşayan anne G.C'nin, bakamayacağı gerekçesiyle bebeğini daha 9 günlükken Ü.K. ve N.Ç. isimli iki kadın aracılığıyla 4 bin lira karşılığında D.K. ve Z.K'ye sattığı belirlenmiş, 5 zanlı gözaltına almıştı.

HİNDİSTAN'DA SKANDAL OLAY! TALİHSİZ BEBEK ÜÇ BACAKLI DOĞDU

Deformite ile doğan bebek, daha 6 günlükken hayati bir operasyon geçirdi.

Hindistan'da Srilatha Kanchanapally isimli bir kadın geçtiğimiz hafta sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Şansız bebeğin tamamen oluşmuş üçüncü bir bacağı daha vardı. Anneye pelvis bölgesindeki deformite hamileliğinin ortasında rutin bir kontrol sırasında söylendi.

Doktorların parazit bir ikizden kaynaklandığını düşündüğü üçüncü bacağın alınması ve bebeğin normal bir hayat yaşaması için başka bir hastaneye sevk edildi. Üçüncü bacak üç saat süren başarılı bir operasyonla alındı.

Operasyonu yapan doktorlardan Dr. Ramesh Reddy, bu tür vakaların oldukça nadir olduğunu ve 100 bin doğumda bir görüldüğünü belirtti. Doktorlara teşekkür eden anne Srilatha ise bebeğinin normal bir hayatı olacağı için şükrediyor.

Kaynak: Star