Fransa'da oldukça fazla kullanılan güzellik alışkanlıklarından olan sıcak ve soğuk kompres uygulaması güzelliğinize güzellik katmakla kalmıyor kan dolaşımını da hızlandırıyor. Bu işlem için ilk adım olarak havluyu sıcak suya batırmanız gerekiyor. Sıcak suya batırdığınız havluyu yüzünüze kompres yaptıktan sonra aynı işlemi soğuk suyla tekrar ediyoruz. Bu işlem sayesinde gözenekler temizlenerek sıkılaşmaktadır.

Şili'de ise kadınlar güzelliklerine güzellik katmak amacıyla kırmızı üzümlerden faydalanıyorlar. Kırmızı üzüme ekledikleri unla beraber bu karışım homojen bir kıvama gelmesiyle ciltlerine uygulayan kadınlar bu işlem sayesinde daha parlak bir cilde sahip oluyorlar.

İsveç'te yaşayan kadınlar da parlak ve canlı ciltlerini sağlıklı beslenmelerine borçlular. Özellikle omega-3 bakımından oldukça zengin olan besinlerden biri balığı fazla tüketmelerinden dolayı antioksidan bakımından oldukça zengin bir beslenme programına doğuştan sahip olmuş oluyorlar. Bunun yanında da cilt güzellikleri için fazlaca meyve tüketmektedirler.

Japonya'da ise kadınlar pirinçten ve pirinç suyundan oldukça fazla faydalanmaktadırlar. Beyaz pirinci ciltlerine her türlü biçimde uygulayan japon kadınlar ciltlerinin pürüzsüz ve kusursuz olmasını pirince borçlulardır.