Düğün gününden yaklaşık altı ay önce hazırlıklara başlamanız gerekiyor. Cilt bakımınızı yapmaya başlamalısınız. Her şeyden önce gelen ve en basit yolu bol su içmektir.Toksinlerden arınmak ve gerekli ışıltıya kavuşmanız için en etkili ve ucuz yol budur.

Eğer cildinizde özellikle de dekolte bölgenizde sivilce gibi problemler oluştuysa bir dermatologdan yardım almalısınız. Cilt temizliği gözeneklerinizin temizlenmesini ve siyah noktalarınızın azalmasını sağlayacaktır.

Peeling uygulaması yapmayı atlamamalısınız. Peelinginizi seçerken cilt yapınızı göz önünde bulundurmayı da unutmayın.

STRESLİ GELİNLERİ RAHATLATACAK CİLT BAKIMI ÖNERİLERİ

 

Cilde düzenli olarak peeling yaparsanız ölü hücrelerden kolayca kurtulabilirsiniz. En kısa zamanda bir vücut fırçası edinerek her sabah bununla vücudunuzu fırçalamalısınız. Bu fırçalama sayesinde ölü hücrelerden kurtulabilir, kan dolaşımınızı hızlandırarak selülitlerinizin azalmasını da sağlayabilirsiniz.

Bu dönemi kolay atlatmak istiyorsanız ilk başta cildinizi temiz tutmalısınız. Cilt bakımınız için kullanacağınız temizlik ürününü seçerken dikkatli olmalısınız. Daha önce denemediğiniz bir ürünü kullanmanızı pek önermiyoruz. Çünkü farklı bir reaksiyon gösterirse tedavisi uzun sürebilir.

Düğün fotoğraflarında da güzel görünmenizi sağlayacak bir önerimiz de en az üç ay öncesinden her sabah glikolik asit ya da salisilik asit içeren bir temizleyiciyle yüzün temizlenmesi gerekiyor.